Жергиликтүү ЧУАны жарыялоо каражаты катары маалымат такталары тууралуу

2020-06-05 / Мыйзам жаӊылыктары

Түрмөктү ЭҮЖӨБОЖ Долбоорунун юристи Нуржан МАМЫРАЛИЕВА даярдады

КР Өкмөтүнүн 2020-жылдын 4-мартындагы №124 “Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн жергиликтүү өз алдынча башкаруу чөйрөсүндөгү айрым чечимдерине өзгөртүүлөрдү киргизүү жөнүндө” Токтому.

Бул Токтом КР Өкмөтүнүн айрым чечимдерин 2019-жылдын 8-августундагы №115 “Жергиликтүү өз алдынча башкаруу органдарынын ишинин маселелери боюнча айрым ченемдик актыларга өзгөртүүлөрдү киргизүү жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Мыйзамына шайкеш келтирүү максатында кабыл алынды. Токтом менен КР Өкмөтүнүн бир катар ченемдик укуктук актыларына өзгөртүүлөр киргизилди. Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн 2010-жылдын 26-февралындагы № 117 “Кыргыз Республикасынын ченемдик укуктук актыларын расмий жарыялоо булактары жөнүндө” Токтомуна өзгөртүү киргизилди. Мындан ары жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органдары тарабынан аныкталган атайын көрүнүктүү жерлер (такталар, стенддер) жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органдарынын, ошондой эле ченемдик укуктук актыларды чыгарууга ыйгарым укуктуу болгон жергиликтүү өз алдынча башкаруунун аткаруучу органдарынын ченемдик укуктук актыларын расмий жарыялоонун булактарынын бири болуп эсептелинет.