ММК өкүлдөрү арасында өткөрүлгөн “Шаардын бюджети – менин бюджетим” сынагынын жеӊүүчүлөрү аныкталды

2015-01-19 / Өнүктүрүү саясат институтунун жаӊылыктары

2014-жылдын 12-декабрында Бишкекте өткөн жылдын май айында Бишкек менен Ош шаарларынын ММК өкүлдөрү арасында жарыяланган

“Шаардын бюджети – менин бюджетим” деп аталган сынактын жыйынтыктары чыгарылды. Сынак Британиянын Эл аралык өнүктүрүү боюнча министрлигинин (DFID) финансылык колдоосу алдында Өнүктүрүү саясат институту аткарган “Бишкек жана Ош шаарларынын бюджеттик процессинин айкындуулук жана отчеттуулук деңгээлин жогорулатуу” долбоорунун алкагында өткөрүлдү. “Басма ММК” номинациясында:

• 1-орун - Зинаида СОРОКИНА, “Вечерний Бишкек” гезитинин журналисти.
  • 2-орун - Елена ЖОЛОБОВА, “Для Вас” гезитинин журналисти.
  • 3-орун - Галина ЛУНЕВА, “Слово Кыргызстана” гезитинин журналисти жана Станислав ПОЛИЩУК, “Эхо Оша” гезитинин журналисти.
“Эфирдик ММК” номинациясында:

• 1-орун - Эрнис НУРМАТОВ, “Азаттык” радиосунун журналисти.
  • 2-орун - Эрмек АКТАНОВ, “Биринчи радио” радиосунун журналисти.
“Интернет ММК” номинациясында

• 2-орун - Ирина БАЙРАМУКОВА, журналистфрилансер жана Александр НИКСДОРФ, «Коммент.kg» сайтынын журналисти.
  • 3-орун - Анастасия БЕНГАРД, «24.kg» сайтынын журналисти жана Музаффар ТУРСУНОВ, «Ынтымак» сайтынын автору. “Шаардыктар жана бюджет” аттуу атайын номинацияда “Бетме-бет” гезитинин журналисти Тамара КАШИРСКАЯ жеңүүчү деп табылды. Бардык жеңүүчүлөргө дипломдор жана белектер тапшырылды.

Окшош материалы: