ЖӨБ органдарынын жана жергиликтүү жамааттардын абалына жана өнүгүүсүнө олуттуу таасирин тийгизген мыйзамдардын тизмеси, 2016-2018-жылдар

2019-12-23 / Көңүл чордонунда

Отчеттун басылган нускасын алуу үчүн Жергиликтүү өз алдынча башкаруу союзунун э-почтасына кайрылыңыз: msukg@mail.ru

Бул Баяндама “Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин мыйзам чыгаруу чечимдерине мониторинг жана баалоо жүргүзүүнүн, бул чечимдердин сапатын жакшыртуунун аспабы катары жергиликтүү жамааттардын өнүгүүсүнө жана жергиликтүү деңгээлде парламенттик демократиянын өнүгүүсүнө мыйзамдардын тийгизген таасири тууралуу жылдык Баяндама” аттуу Долбоордун алкагында чыкты.

Аталган Долбоорду “Парламенттик демократияны күчөтүү” Долбоорунун (ПРООН/ SDC) финансылык колдоосу менен, “Кыргыз Республикасынын Жергиликтүү өз алдынча башкаруулар Союзу” ЮЖБ жана “Өнүктүрүү саясат институту” Мекемеси чогуу ишке ашырууда.

Окшош материалы: